شرکت تولیدی رنگهای هنری ارژنگ

آرمان‌گرایی و نقاشی

آرمان‌گرایی و نقاشی

با 21 نقاشی از نصرت الله مسلمیان

 


نمایشگاه «آرمان گرایی و نقاشی» با نمایش مجموعه یی از نقاشی های نصرت الله مسلمیان تا پایان خرداد روی دیوار گالری بوم خواهد بود.

 

آرمان گرایی و نقاشی

 

گالری بوم در حالی میزبان این نمایشگاه شده است كه نصرت الله مسلمیان پس از چهار سال، تعداد 21 اثر را در نمایشگاه انفرادی «آرمان گرایی و نقاشی» در معرض تماشای عموم قرار داده است.

مسلمیان در این مجموعه مولفه های اصلی آثارش در 20 سال گذشته را ادامه و گسترش داده است. نقاشی های مسلمیان از مهم ترین آثار هنر معاصر ایران به حساب آمده و او همواره در دوره های كاری خویش به دغدغه های اجتماعی و تجربه زیسته اهمیت داده است: از این رو نقاشی هایش بازتاب روحیه اجتماعی هنرمند و نمایی از زیست دوره های تاریخی كشور ایران است.

نصرت الله مسلمیان به سال 1330 در شهر سلماس به دنیا آمد.

او فارغ التحصیل از دانشکده هنر های زیبا دانشگاه تهران است و سابقه تدریس در دانشگاه هایی همچون دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران، دانشکده هنرهای دراماتیک، دانشگاه آزاد اسلامی و دیگر مراکز آموزش هنر دارد. این نقاش جوایزی را نیز در دوران فعالیت خود کسب کرده است.

او برنده جایزه اول نمایشگاه نخستین دوسالانه بین المللی نقاشی جهان اسلام در سال 1379، برنده جایزه اول نخستین بی ینال نقاشی پکن 2003 در سال 1382 در کشور چیناست.

او همچنین در چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی در داخل و خارج از ایران از جمله :موزه هنرهای معاصر تهران، نمایشگاه هنر ایران در لندن، برن، ژنو، نمایشگاه هنر ایران در ازبکستان، نمایشگاه هنر ایران در هلند،  نیویورک، کویت ، ارمنستان و ... آثارش را به نمایش گذاشته است.

مسلمیان در زمینه هنر معاصر و نیز معرفی آن طی سال های فعالیتش تلاش بسیاری داشته است و در عرصه خلق آثارش به باور کارشناسان هنری روند صعودی را طی کرده است.

مسلمیان درباره آثاری كه در این نمایشگاه ارائه داده است، گفت: آثاری را كه در این نمایشگاه در معرض تماشا قرار داده ام مربوط به سال های 85 تا 91 می شود و از بین 21 اثر ارائه شده تعداد 14 اثر برای اولین بار است كه به نمایش گذاشته شده است.

علاقه مندان برای بازدید از آثار این هنرمند می توانند به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از نیایش، ارمغان غربی، پلاك 11 مراجعه و همه روزه به غیر از شنبه ها از ساعت 17 تا 20 از این نمایشگاه دیدن كنند

 

 

استفاده به جا از فضاهای خالی و در هم آمیختن فیگور و انتزاع از مولفه های آثار مسلمیان است، اودر این مورد گفت: من نقاش انتزاع گرای صرف نیستم اما نسبت به فضای انتزاعی تعلق خاطر دارم و سعی می كنم همه عناصر طبیعت و زندگی را در این فضا تجربه كنم.

 

در واقع تابلوهای من چند ساحتی هستند: عبور تخیل، داستان، زمان و مكان در آنها دیده می شود. شایان ذكر است این نمایشگاه با حضور بهمن فرمان آرا، محمود دولت آبادی، محمدرضا لطفی، شمس لنگرودی، پرویز كلانتری، كوروش شیشه گران، علیرضا سمیع آذر، رضا كیانیان، محمد علی سپانلو، سامان مقدم و. . . افتتاح شد و تا پایان خرداد ماه در گالری بوم برپا است.

علاقه مندان برای بازدید از آثار این هنرمند می توانند به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از نیایش، ارمغان غربی، پلاك 11 مراجعه و همه روزه به غیر از شنبه ها از ساعت 17 تا 20 از این نمایشگاه دیدن كنند.

    

فرآوری: سمیه رمضان ماهی

بخش هنری تبیان

 


 

منابع:همشهری آنلاین - هنر آنلاین


*** ارژنگ حامي هنرمندان ***

(((( اينجا در انجمن اينترنتي هنري ارژنگ عضو شويد ))))


 

                                                       

 

كليه حقوق اين سايت مربوط به گروه توليدي و مهندسي ارژنگ يزد ميباشد .                                        طراحی وب : پیشرو پرداز